Informacje z gby.pl

Dzień dobry

W skrócie
  • Prawie 16 lat temu zaczął działać portal gby.pl.
  • W 2012 roku strona zniknęła z sieci i prawdopodobnie przepadły wszystkie treści opublikowane na niej do tamtego czasu.
  • Obecne Gby.pl to osobisty blog informacyjny poświęcony głównie gminie Bytów.

Prawie 16 lat temu w Internecie pojawił się portal gby.pl. Od tamtej pory serwis kilka razy zmieniał właścicieli. W końcu działalność strony została zawieszona, a domena porzucona.

Historia

Założyciele Gazety Bytowskiej wraz ze współpracownikami tworzyli portal, który cieszył się ogromną popularnością. Na przestrzeni lat strona kilkukrotnie zmieniała właścicieli. W 2012 roku zniknęła w formie jaką ją pamiętamy. Prawdopodobnie bezpowrotnie przepadły wszystkie treści, które do tamtego czasu zostały na niej opublikowane. W 2014 roku kupiłem domenę gby.pl. Nie miałem wtedy konkretnych planów na jej wykorzystanie, chociaż po cichu liczyłem na to, że jeszcze kiedyś zacznie działać pod tym adresem strona związana z ziemią bytowską.

Gazeta Bytowska w 2004 i 2007 roku

16 lat później

Obecne gby.pl to lokalny blog informacyjny poświęcony głównie gminie Bytów. Oprócz moich wpisów, mogą znaleźć się na nim także treści nadsyłane przez Czytelników. Jeśli chciałbyś/chciałabyś podzielić się swoimi przemyśleniami na jakąś sprawę, lokalną czy globalną, opisać co dobrego lub złego dzieje się w Twoim otoczeniu, skontaktuj się ze mną. Nadsyłane materiały mogą mieć formę artykułu, listu, komentarza, a przy dłuższej współpracy dedykowanego konkretnemu autorowi bloga. Możesz publikować pod własnym nazwiskiem lub pseudonimem.

Chciałbym, żeby adres www.gby.pl przysłużył się dobrze naszej małej społeczności. Będę opisywał to, co uda mi się dostrzec na naszych ulicach, osiedlach i podwórkach. Znajdziecie tutaj tematy ważne, ciekawe, mniejszego i większego kalibru. Mimo tego, że nie jestem zawodowym dziennikarzem, a blog ma raczej kameralny charakter, będę bardzo rzetelnie i odpowiedzialnie podchodził do wszystkiego, co będzie się na nim działo.

Społeczność

Gby umożliwia interakcję między Czytelnikami. Zachęcam do rejestracji konta i korzystania ze wszystkich funkcji społecznościowych, które są czymś w rodzaju Facebooka, ale oczywiście w mikro skali.

Wszyscy Czytelnicy (bez logowania) mogą zakładać wątki i brać udział w dyskusjach na forum. Zarejestrowani otrzymują dodatkowo możliwość:

  • zawierania znajomości
  • zakładania grup (publicznych, prywatnych i ukrytych) i udzielania się w nich
  • wysyłania prywatnych wiadomości
  • korzystania z tablicy aktywności, czyli miejsca, w którym każdy czytelnik może wrzucać teksty i zdjęcia oraz sprawdzać, co dzieje się na gby. To odpowiednik tablicy Facebooka.

Wszelkie uwagi, sugestie, a także propozycje tematów możecie wysyłać za pośrednictwem formularza w dziale Kontakt lub bezpośrednio na adres kontakt@gby.pl.

Pozdrawiam serdecznie
Adam Jutrzenka

Opisy wszystkich funkcji i zasady obowiązujące na gby.pl znajdziecie w tych miejscach:
Instrukcja obsługi, Zasady komentowania, Polityka prywatności.

Tagi
Back to top button
Close
Close